grecipe-manager - en to hu translation catalogue (751 entries)

en: 
    Amount to %s
hu: 
    Mennyiség %s

en: 
    Item to %s
hu: 
    Tétel %s

en: 
    Key to %s
hu: 
    Kulcsszó %s

en: 
    The "unit" must be in the "unit" field by itself.
    For example, if you want to enter one and a half cups,
    the amount field could contain "1.5" or "1 1/2". "cups"
    should go in the separate "unit" field.
    
    To enter a range of numbers, use a "-" to separate them.
    For example, you could enter 2-4 or 1 1/2 - 3 1/2.
hu: 
    Az egységnek az "egység" mezőben kell szerepelnie.
    Pl. ha másfél kanált szeretne írni, akkor a mennyiség mezőben "1.5" vagy "1 1/2"-nek kell szerepelnie. A "kanál"-nak a külön "egység" mezőbe kell kerülnie.
    Számtartomány beírásához a számokat a "-" jellel válassza el.
    Pl. 2-4 vagy 1 1/2-3 1/2

en: 
    Translated by: %s
hu: 
    Fordította: %s

en: 
    Unit to %s
hu: 
    Egység %s

en: 
    Website: %s
hu: 
    Weboldal: %s

en:  %s in %s
hu:  %s %s-ban

en:  and
hu:  illetve

en: % _Daily Value
hu: % _Napi adag

en: %s Column | %s Columns
hu[0]: %s Oszlop
hu[1]: %s Oszlopok

en: %s ingredient | %s ingredients
hu[0]: %s hozzávalók
hu[1]: %s hozzávalók

en: %s interrupted
hu: %s megszakítva

en: %s recipe | %s recipes
hu[0]: %s recept
hu[1]: %s receptek

en: %s stopped.
hu: %s leállítva.

en: %s was interrupted by user request.
hu: %s megszakítva a felhasználó kérésére.

en: (Optional)
hu: (Opcionális)

en: , %s in %s
hu: ,%s %s-ban

en: 100 grams
hu: 100 gram

en: <b><span size="larger">Timer</span></b>
hu: <b><span size="larger">Időzítő</span></b>

en: <b>An long example: rather extraordinarily long actually -- very long, actually.</b>
hu: <b>Egy hosszú pédla: meglehetősen hosszú -- még ennél is hosszabb.</b>

en: <b>Card View Preferences</b>
hu: <b>Kártya nézet beállítások</b>

en: <b>Category:</b>
hu: <b>Kategória:</b>

en: <b>Change selected ingredients</b>
hu: <b>Változtasd meg a kiválasztott hozzávalókat</b>

en: <b>Choose Database System for Gourmet to Use</b>
hu: <b>Válassza ki a Gourmet által használandó adatbázist</b>

en: <b>Choose a Density</b>
hu: <b>Válassz egy sűrűséget</b>

en: <b>Cooking Time:</b>
hu: <b>Főzési idő:</b>

en: <b>Cuisine:</b>
hu: <b>Konyha:</b>

en: <b>Email Preferences</b>
hu: <b>Email beállítások</b>

en: <b>From</b>
hu: <b>tól</b>

en: <b>Index View Preferences</b>
hu: <b>Beállítások Index nézet </b>

en: <b>Ingredients</b>
hu: <b>Hozzávalók:</b>

en: <b>Instructions</b>
hu: <b>Elkészítés</b>

en: <b>Notes</b>
hu: <b>Megjegyzések</b>

en: <b>Nutritional Information</b>
hu: <b>Tápérték adatok</b>

en: <b>Preparation Time:</b>
hu: <b>Elkészítési idő:</b>

en: <b>Rating:</b>
hu: <b>Értékelés:</b>

en: <b>Shopping List Preferences</b>
hu: <b>Bevásárlólista beállítások</b>

en: <b>Source:</b>
hu: <b>Forrás:</b>

en: <b>To</b>
hu: <b>ig</b>

en: <b>_Instructions:</b>
hu: <b>_Elkészítés módja:</b>

en: <b>_Multiply by:</b>
hu: Adagszám:

en: <b>_Notes:</b>
hu: <b>_Megjegyzés:</b>

en: <b>_Servings:</b>
hu: <b>Tálalás:</b>

en: <i>Configure which columns are included in the recipe index view.</i>
hu: <i>A receptlistában megjelenő adatok meghatározása.</i>

en: <i>Enter nutritional information for </i>
hu: <i>Tápérték megadása </i>

en: <i>From:</i>
hu: <i>-ig</i>

en: <i>Importing %s</i>
hu: <i>Importálás %s</i>

en: <i>Preferences for use when sending a recipe in an email.</i>
hu: <i>Receptküldés formájának meghatározása.</i>

en: <i>Remove items you don't use from the Recipe Card interface.</i>
hu: <i>Szükségtelen elemek törlése a Receptkártya használatánál</i>

en: <i>Search _results:</i>
hu: <i>A keresés  _eredménye:</i>

en: <i>Select equivalent of</i>
hu: <i>Válaszd ki a megegyező</i>

en: <i>Select text from the raw recipe and categorize it by labelling which part of the recipe it is (choose from the recipe elements on the right).</i>
hu: Jelöld ki a szöveget receptből, és kategorizáld úgy, hogy kijelölöd, hogy az a recept melyik része (válaszd ki a recept részei közül a jobb oldalon)

en: <i>Timer Finished!</i>
hu: <i>Időzítő végzett!</i>

en: <i>To:</i>
hu: <i>-től</i>

en: <i>What should Gourmet do with Optional Ingredients when adding recipes to the shopping list?</i>
hu: <i>Bevásárlólista készítésekor mi történjen az opcionális hozzávalókkal?</i>

en: <i>from USDA database</i>
hu: <i>USDA adatbázisból</i>

en: <i>or</i>
hu: <i>vagy</i>

en: A delete is in progress.
hu: Törlés folyamatban.

en: A file named %s already exists.
hu: %s névvel már létezik fájl.

en: A_dd Search Criteria
hu: Keresési feltétel hozzáa_dása

en: Abandon your edits to %s?
hu: Módosítások elvetése %s-nél?

en: Add Items to Shopping List
hu: Tétel hozzáadása a bevásárlólistához

en: Add _Group
hu: _Csoport hozzáadása

en: Add _Recipe
    as Ingredient
hu: Beépülő recept hozzáadása

en: Add _ingredient
hu: Hozzávaló fel_vétele

en: Add _ingredient:
hu: _Hozzávaló hozzáadása:

en: Add _recipe as ingredient
hu: _Recept hozzáadása hozzávalóként

en: Add additional items to your shopping list.
hu: További tétel hozzáadása a bevásárló listához

en: Add another recipe as an "ingredient" in the current recipe.
hu: Másik recept felvétele "hozzávalóként" a jelenlegi recepthez.

en: Add another recipe as an ingredient.
hu: Újabb recept hozzáadása mint hozzávaló.

en: Add group for ingredients (such as "Sauce" or "Crust")
hu: Csoport hozzáadása a hozzávalókhoz (pl. "Szósz" vagy "Köret")

en: Add ingredient _group
hu: Hozzávaló _csoport hozzáadása

en: Add new ingredient to the list.
hu: Új hozzávaló felvétele a listára.

en: Add recipe to shopping list
hu: Recept hozzávalóinak hozzáadása a bevásárlólistához

en: Add selected recipe to a shopping list.
hu: A kiválasztott recept hozzávalóinka hozzáadása a bevásárlólistához

en: Add to Shopping _List
hu: _Hozzáadás a bevásárló listához

en: Add to _Pantry
hu: Élés_kamrába tesz

en: Add to _Shopping List
hu: Hozzáadja a _bevásárlólistához

en: Add to _shopping list
hu: Hozzáadja a _bevásárlólistához

en: Adding Ingredient Group
hu: Hozzávalók csoportjához ad

en: Adva_nced Search
hu: _Részletes keresés

en: All importable files
hu: Minden importálható fájl

en: Alpha-carotene
hu: Alfa-karotin

en: Already Have (_Pantry Items)
hu: Már van az éléskamrában

en: Amount
hu: Mennyiség

en: Amount per Serving
hu: Tálalási mennyiség

en: Amount per recipe
hu: Recept mennyiség

en: Amounts must be numbers (fractions or decimals), ranges of numbers, or blank.
hu: A mennyiség szám (egész vagy tört), számtartomány, vagy üres lehet.

en: Amt
hu: Egység

en: An export is in progress.
hu: Exportálás folyamatban.

en: An import is in progress.
hu: Importálás folyamatban...

en: An import, export or deletion is running
hu: Importálás, exportálás vagy törlés folyamatban

en: An ingredient must have an item!
hu: Egy hozzávalónak mindig van tétele!

en: Any food group
hu: Bármely étel csoport

en: Apply changes before e-mailing?
hu: Változások érvényesítése az email küldés előtt?

en: Apply changes before printing?
hu: Változások érvényesítése a nyomtatás előtt?

en: Are you sure %(url)s points to a page with a recipe on it?
hu: Biztos vagy abban, hogy %(url)s-re kimented az itteni recepteket?

en: Are you sure you want to abandon your changes?
hu: Biztos, hogy elvet minden változtatást?

en: Are you sure you want to delete the %s selected recipes?
hu: Biztosan törölni akarja a %s kiválasztott receptet?

en: Are you sure you want to delete the following recipes?
hu: Biztosan törli az alábbi recepteket?

en: Are you sure you want to delete the recipe <i>%s</i>
hu: Biztosan törli a <i>%s</i> receptet?

en: As_k whether to include optional ingredients
hu: _Opcionális hozzávalók felvételére rákérdezzen

en: Ash
hu: Hamu

en: Ask user which items to add to the shopping list rather than using saved settings.
hu: Kéredezzen rá, hogy mely hozzávalók kerüljenek fel a bevásárlólistára.

en: Assuming you wanted item equal to key %s
hu: Felteszem, hogy egy tételt akart a %s kulcshoz adni.

en: Baby Foods
hu: Bébi kaja

en: Baked Products
hu: Sültek

en: Beef
hu: Marhahús

en: Beginning import
hu: Importálás megkezdése

en: Below are all the images found for the page you are importing. Select any images that are of the recipe, or don't select anything if you don't want any of these images.
hu: Az alábbi képeket találtam a recepthez. Kérem válassza ki a leginkább tetszetőset. Ha nem választ ki egyet sem akkor nem lesz kép mellékelve a recepthez.

en: Beta-carotene
hu: Beta-karotin

en: Beverages
hu: Italok

en: Bottom Margin
hu: Alsó margó

en: Breakfast Cereals
hu: Reggeli gabonafélék

en: C_uisine:
hu: _Konyha:

en: Calcium
hu: Kalcium

en: Calories
hu: Kalóriák

en: Cannot convert %s to %s
hu: Nem tudom konvertálni %s-t %s-re

en: Cannot determine proper encoding. Please select the correct encoding from the following list.
hu: Nem tudom meghatározni a helyes karakterkódolást. Kérem jelölje ki a következő listából.

en: Cannot import file. | Cannot import files.
hu[0]: Nem importálható a fájl.
hu[1]: Nem importálható a fájlok.

en: Card View
hu: Kártya nézet

en: Category
hu: Kategória

en: Category to add %s to
hu: %s kategorizálása ide

en: Category:
hu: Kategória:

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only _where the ingredient key is %(key)s
hu: Csere "%(amount)s" %(unit)s -ról "%(text)s" %(unit)s -ra csak  _ahol hozzávaló kulcsszó %(key)s

en: Change "%(amount)s" %(unit)s to "%(text)s" %(unit)s only where the ingredient key is %(key)s _and where the item is %(item)s
hu: Csere "%(amount)s" %(unit)s -ról "%(text)s" %(unit)s -ra ahol hozzávaló kulcs %(key)s é_s ahol a tétel %(item)s

en: Change "%(unit)s" to "%(text)s" only for _ingredients "%(item)s" with key "%(key)s"
hu: Csere "%(unit)s"-ról "%(text)s"-ra csak a "%(item)s" hozzávalókban "%(key)s" kulcsszóval.

en: Change _all instances of "%(amount)s" %(unit)s to %(text)s %(unit)s
hu: Csere_minden előfordulását a(z) "%(amount)s" "%(unit)s"-ról "%(text)s" "%(unit)s"-ra

en: Change _all instances of "%(unit)s" to "%(text)s"
hu: Csere "%(unit)s"-ról "%(text)s"-ra

en: Change _everywhere
hu: Csere mi_ndenütt.

en: Change all items "%s" to "%s"?
hu: Tétel csere "%s"-ról"%s"-ra?

en: Change all keys "%s" to "%s"?
hu: Kúlcsszó csere "%s"-ról"%s"-ra?

en: Change all selected rows?
hu: Az összes kiválasztott sorban módosítsam?

en: Change ingredient key from %(old_key)s to %(new_key)s everywhere or just in the recipe %(title)s?
hu: Hozzávaló kulcsszó csere %(old_key)s -ról %(new_key)s -ra mindenütt vagy csak a %(title)s receptben?

en: Change unit
hu: Mértékegység csere

en: Change unit from %(old_unit)s to %(new_unit)s for all ingredients %(ingkey)s or just in the recipe %(title)s?
hu: Mértékegység csere %(old_unit)s -ról %(new_unit)s-ra minden %(ingkey)s hozzávalóban a %(title)s receptben.

en: Changed unit.
hu: Egység átváltva.

en: Cholesterol
hu: Koleszterin

en: Choose Database
hu: Adatbázis kiválasztása

en: Choose a file containing your ingredient list.
hu: Válassz ki a hozzávalókat tartalmazó fájlt.

en: Choose an image to insert in instructions...
hu: Addja meg a képet a beillesztéshez...

en: Command:
hu: Parancs:

en: Convert ratings to 5 star scale.
hu: Szavazatok konvertálása 5-csillagos skálára.

en: Convert ratings.
hu: Szavazatok konvertálása.

en: Convert unit for %s
hu: Váltsd át mértékegységet %s-ra

en: Converted %(old_amt)s %(old_unit)s to %(new_amt)s %(new_unit)s
hu: A %(old_amt)s mennyiség %(old_unit)s egységben átváltva %(new_amt)s mennyiség %(new_unit)s egységre.

en: Converted: %(amt)s %(unit)s
hu: Átváltva: %(amt)s %(unit)s

en: Coo_king Time:
hu: _Főzési idő:

en: Cooking Time
hu: Főzési idő

en: Copper
hu: Réz

en: Couldn't make sense of %s as number of servings
hu: Nem tudom az adagok számát a %s-nek

en: Count
hu: Mennyiség

en: Create a new recipe
hu: Új recept létrehozása

en: Create new subgroup of ingredients.
hu: Új hozzávalók alcsoport készítése.

en: Cuisine
hu: Konyha

en: Current Rating
hu: Jelenlegi arány

en: Dairy & Egg Products
hu: Diétás Tojás termékek

en: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows installer)
hu: Daniel Folkinshteyn <nanotube@gmail.com> (Windows telepitő)

en: Database _Name:
hu: Adatbázis _neve

en: Default source for recipes imported from %s
hu: A receptek alapértelmezett forrásából importáltam ( innen: %s )

en: Delete %s?
hu: Törli ezt: %s ?

en: Delete selected ingredient
hu: A kijelölt hozzávaló törlése

en: Delete selected ingredients.
hu: A kijelölt hozzávaló törlése.

en: Delete selected recipe
hu: A kijelölt recept törlése

en: Delete selected recipes
hu: A kijelölt receptek törlése

en: Delete this recipe from the database.
hu: Recept törlése az adatbázisból

en: Delete this recipe permanently.
hu: A recept végleges törlése.

en: Deleted
hu: Törölve

en: Deleted %s recipe | Deleted %s recipes
hu[0]: %s recept törölve
hu[1]: %s receptek törölve

en: Deleted recipe %s
hu: Törölt recept %s

en: Deleting recipes from database... (%s of %s deleted)
hu: Receptek törlése az adatbázisból... (%s törölve a %s-ből)

en: Deletion paused
hu: Törlés megállítva

en: Density _Information
hu: Sűrűség _információ

en: Descriptions
hu: Leírások

en: Dietary Fiber
hu: Rost tartalom

en: Dietary folate equivalents
hu: Étrendi folsav ekvivalencia

en: Do you really want to do this
hu: Biztosan ezt akarja tenni

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
hu: Felül kívánja írni a jelenleg mentés alatt állóval?

en: Don't ask before sending e-mail.
hu: Ne kérdezzen email küldés előtt.

en: Don't ask me this again.
hu: Ne kérdezze meg többet.

en: Don't exit!
hu: Nem lép ki!

en: Don't recognize this webpage. Using generic importer...
hu: Nem tudtam azonosítani ezt a weboldalt, kérem használja a import szolgáltatást

en: Done!
hu: Kész!

en: E-_mail selected recipes
hu: A kijelölt receptek küldése e-_mailben

en: E-mail Recipe as HTML Attachment
hu: Recept elküldése e-mailben, HTML-ként csatolva

en: E-mail not sent
hu: E-mailt nem tudtam elküldeni

en: E-mail selected recipe
hu: A kijelölt recept küldése e-mailben

en: E-mail selected recipes
hu: A kijelölt receptek küldése e-mailben

en: E_xport Recipe
hu: Recept e_xportálása

en: Eat Drink Feel Good XML File
hu: EDFG XML fájl

en: Edit Ingredient Keys
hu: Hozzávalók szerkesztése

en: Edit Recipe Card
hu: Recept kártya szerkesztése

en: Edit Recipe:
hu: Recept szerksztése:

en: Edit _description
hu: _Leírás szerkesztése

en: Edit _ingredients
hu: _Hozzávalók szerkesztése

en: Edit _instructions
hu: Ú_tmutató szerkesztése

en: Edit _notes
hu: Meg_jegyzés szerkesztése

en: Edit section chooser
hu: Szerkesztési terület kiválasztása

en: Email Options
hu: Email opciók

en: Email Preferences
hu: Email beállítások

en: Enter Category
hu: Kategória megadása

en: Enter Password
hu: Jelszó megadása

en: Enter URL:
hu: Adja meg az URL-t:

en: Enter a name for new subgroup of ingredients
hu: Adjon nevet a hozzávalók új alcsoportjának

en: Enter print command
hu: Nyomtatási parancs

en: Enter the URL of a recipe archive or recipe website.
hu: Kérem, adja meg a recept-archívum, vagy weboldal címét.

en: Enter the address of a website or recipe archive. The address should begin with http://
hu: Írd be a weboldal vagy a receptarchívum címét. A címnek http:// -vel kell kezdődnie!

en: Enter website address.
hu: Adja meg a weboldal címét.

en: Error Sound
hu: Hiba Hang

en: Error retrieving %(url)s.
hu: Hiba ennek az URL-nek a fogadásakor: %(url)s.

en: Ethnic Foods
hu: Hagyományos ételek

en: Exit program anyway?
hu: Kilép mindenképpen?

en: Export A_ll Recipes
hu: Összes recept exportálása

en: Export Paused
hu: Exportálás megállítva

en: Export complete.
hu: Exportálás befejezve.

en: Export recipes
hu: Receptek exportálása

en: Export selected recipes
hu: Kiválasztott receptek exportálása

en: Export succeeded
hu: Exportálás sikerült

en: Exported %(filetype)s to %(filename)s
hu: Exportálva %(filetype)-ról %(filename)-ra

en: Exported %(number)s of %(total)s recipes
hu: %(number)s recept exportálva a %(total)s receptből

en: Exported %s to %s
hu: Exportálva %s %s-be

en: Exporting Webpage
hu: Exportálás weboldalként

en: Exporting recipes to Gourmet XML file %(file)s.
hu: Receptek exportálása Gourmet XML fájlként ide: %(file)s.

en: Exporting recipes to HTML files in directory %(file)s
hu: Receptek exportálása HTML fájlként ide: %(file)s.

en: Exporting recipes to MealMaster file %(file)s.
hu: Receptek exportálása MealMaster %(file)s fájlként.

en: Exporting recipes to PDF %(file)s.
hu: Recept exportálás PDF %(file)s állományba.

en: Exporting recipes to Plain Text file %(file)s.
hu: Receptek exportálása szöveges fájlként ide: %(file)s.

en: Exporting recipes to Rich Text file %(file)s.
hu: Receptek exportálása Rich Text fájlként ide: %(file)s

en: Extracting %s from zip archive.
hu: %s zip arhív kitömörítése.

en: Fast Foods
hu: Fast Food

en: Fats and Oils
hu: Zsírok és olajok

en: Fetching nutritional database from zip archive %s
hu: Tápérték adatbázis lekérdezése a %s zip arhívból

en: Field
hu: Mező

en: Fish & Shellfish
hu: Halak és kagylók

en: Folate Total
hu: Fólsavtartalom

en: Folic acid
hu: Folsav

en: Food Folate
hu: Folsav

en: For the following recipes:
hu: A következő receptekhez:

en: Forget previously saved choices for which optional ingredients to shop for. This action is not reversable.
hu: Az előzőleg kiválasztott opcionális hozzávalók törlése a bevásárlólistából. Ez a művelet nem vonható vissza.

en: Forget which optional ingredients to shop for?
hu: Opcionális hozzávalók törlése a bevásárlólistából?

en: Fruits & Fruit Juices
hu: Gyümölcsök és gyümölcs levek

en: Getting images...
hu: Képek letöltése

en: Gourmet Recipe Manager
hu: Gourmet receptkezelő

en: Gourmet Recipe Manager Preferences
hu: A Gourmet Recept Menedzser beállításai

en: Gourmet Recipe Manager is an application to store, organize and search recipes. Gourmet also makes it easy to create shopping lists from recipes. Gourmet imports recipes from a number of sources, including MealMaster and MasterCook archives and several popular websites. Gourmet can export recipes as text, MealMaster files, HTML web pages, and a custom XML format for exchange with other Gourmet users. Gourmet supports linking images with recipes. Gourmet can also calculate nutritional information for recipes based on the ingredients.
hu: Gourmet Recept Menedzserrel receptjeink tárolhatjuk, kereshetjük, katalogizálhatjuk. Segít bevásárlási listát készíteni. Képes receptek beimportálására több forrásból, mint például MealMaster vagy MasterCook webhelyekről, továbbá szöveges állományból, mealmaster álományból, html állományból valamint tetszőleges XML állományból. Képek csatolása a receptekhez lehetséges. A szoftver a hozzávalók adataiból tápérték számításokat is végez.

en: Gourmet Recipe Manager starting up...
hu: Gourmet Recipe Manager indítása...

en: Gourmet XML Export
hu: Gourmet XML export

en: Gourmet XML File
hu: Gourmet XML fájl

en: Gourmet XML File (Obsolete, < v.0.8.2)
hu: Gourmet XML fájl (elavult, < v.0.8.2)

en: Gourmet cannot export file of type "%s"
hu: Gourmet nem tud a "%s" fájlformátumba exportálni

en: Gourmet could not import the file %s | Gourmet could not import the following files: %s
hu[0]: Gourmet nem tudja a következő állományt importálni: %s
hu[1]: Gourmet nem tudja a következő állományokat importálni: %s

en: Gourmet does not know how to import site %s
hu: A program nem képes ezt importálni: %s

en: Gourmet is unable to unzip the file %s
hu: Gourmet nem tudja kicsomagolni a %s fájlt

en: Gourmet was unable to retrieve the site %s. Are you sure your internet connection is working?  If you can retrieve the site with a webbrowser but continue to get this error, please submit a bug report at %s.
hu: A Gourmet nem tudja elérni a %s oldalt. Biztos van internetkapcsolat? Ha el tudod érni a weboldalt bönészőn keresztül, de továbbra is megkapod itt a hibát, kérlek jelezd ezt a %s címen.

en: Grains and Pasta
hu: Gabonaételek és tészták

en: HTML Web Page
hu: HTML weboldal

en: Hostname of the system where your database server is running. If your database server is running on your local system, use localhost.
hu: Az adatbázis-szerver hosztneve. Ha az adatbázis szerver a saját gépen fut, a 'localhost' nevet adja meg!

en: I'm sorry, I can't understand
    the amount "%s".
hu: Elnézést, nem értem
    a "%s" mennyiséget.

en: I_gnore
hu: _Elutasít

en: I_tem:
hu: Té_tel

en: If you believe this file is in one of the formats Gourmet supports, please submit a bug report at %s and attach the file. | If you believe these files are in a format Gourmet supports, please submit a bug report at %s and attach the file.
hu[0]: Ha biztos vagy benne, hogy ez olyan álomány, amit kezel a Gourmet, kérlek ezt a hibát jelentsd itt: %s és csatold a fájlt.
hu[1]: Ha biztos vagy benne, hogy ezek olyan álományok, amit kezel a Gourmet, kérlek ezt a hibát jelentsd itt: %s és csatold a fájlt.

en: If you install python-gnome, you will be able to print with a much more attractive interface.
hu: Ha telepíti a python-gnome alkalmazást, akkor szebb felületen keresztül is nyomtathat.

en: If you'd like, you can open the PDF file.
hu: Ha szeretné, megtekintheti a PDF állományt.

en: Image:
hu: Kép:

en: Import Recipes
hu: Receptek importálása

en: Import _Webpage
hu: _Weboldal importálása

en: Import complete!
hu: Import kész!

en: Import complete.
hu: Import kész.

en: Import ingredients from a plain text file.
hu: Hozzávalók importálása szövegfájlból.

en: Import list of ingredients from text file.
hu: Hozzávalók importálása szöveges fájlból

en: Import paused
hu: Importálás megállítva

en: Imported %(number)s recipes from %(file)s (%(total)s total)
hu: %(number)s recept importálva a %(file)s-ból (Összesen %(total)s)

en: Imported %s of %s recipes.
hu: %s recept importálva a %s-ből.

en: Imported %s recipes.
hu: Importált %s receptek.

en: Importing Recipes
hu: Receptek importálása

en: Importing old recipe data
hu: Régi recept beimportálása

en: Importing recipe
hu: Recept importálása

en: Importing recipe data from a previous version of Gourmet into new database.
hu: Régebbi verziójú Gourmet receptek beimportálása egy friss adatbázisba.

en: Importing recipe from %s
hu: Recept importálása innen: %s

en: Importing recipes from %s
hu: Receptek importálása %s-ből

en: Importing...
hu: Importálás...

en: In order to calculate nutritional information for "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s", Gourmet needs to know its density. Our nutritional database has several descriptions of this food with different densities. Please select the correct one below.
hu: "%(amount)s %(unit)s %(ingkey)s"  tápértékének információk kiszámításához Gourmet-nek tudnia kell a sűrűséget. Mivel a tápérték adatbázisunk más-más értékeket tartalmaz különböző sűrűségekhez egyazon táplálékhoz. Kérem válasszon egyet alább.

en: In order to calculate nutritional information, Gourmet needs you to help it convert "%s" into a unit it understands.
hu: A tápérték információk kiszámításához Gourmet-nek szüksége van arra, hogy átválts "%s" általa ismert métékegységre.

en: Include Recipe as an _HTML Attachment to the E-mail
hu: Recept csatolása a levélhez HTML formában.

en: Include Recipe in Body of E-mail (A good idea no matter what)
hu: Tegye email törzsébe a receptet!

en: Include Recipe in _Body of E-mail (A good idea no matter what)
hu: A recept beillesztése magába a levélbe.

en: Index Card (3.5x5")
hu: Kártya Index (3.5x5")

en: Index Card (4x6")
hu: Kártya Index (4x6")

en: Index Card (5x8")
hu: Kártya Index (5x8")

en: Index Card (A7)
hu: Kártya Index (A7)

en: Index Cards (3.5x5)
hu: Kártya Index 3.5x5)

en: Index Cards (4x6)
hu: Recept kártyák indexe (4x6)

en: Index Cards (A7)
hu: Kártya Index (A7)

en: Index View
hu: Recept index

en: Infinite recursion is not allowed in recipes!
hu: Hivatkozási hurok nem lehet a receptek között!

en: Ingredient
hu: Hozzávalók

en: Ingredient %s will be ignored.
hu: A(z) %s hozzávaló ki lesz hagyva.

en: Ingredient (_key):
hu: Hozzávaló (_kulcs):

en: Ingredient Key _Editor
hu: Hozzávaló kulcs_szerkesztő

en: Ingredients
hu: Hozzávalók

en: Instructions
hu: Elkészítés

en: Invalid input.
hu: Érvénytelen beírás.

en: Iron
hu: Vas

en: Item
hu: Tétel

en: Jump to recipe in Recipe Card vew
hu: Receptre ugrás a Receptkártya nézetben

en: KRecipes file
hu: KRecipes fájl

en: Key
hu: Kulcs

en: Key Editor
hu: Kulcs szerkesztő

en: Kilocalories
hu: Kilokalóriák

en: Lamb, Veal & Game
hu: Birka, vad és borjúhús

en: Landscape
hu: Tájkép

en: Left Margin
hu: Bal margó

en: Legal
hu: Jogok

en: Legumes
hu: Hüvelyesek

en: Letter
hu: Levél

en: Limiting Search to:
hu: Keresési korlát:

en: Loading Nutritional Data
hu: Tápérték adatok olvasása

en: Loading graphical interface...
hu: Grafikus felület betöltése...

en: Loading recipe database...
hu: Recept adatbázis betöltése...

en: Loading window preferences...
hu: Beállítások ablak betöltése...

en: Loading zip archive
hu: Zip arhív betöltése

en: Lycopene
hu: Likopin

en: Magnesium
hu: Magnézium

en: Manganese
hu: Mangán

en: MasterCook XML file
hu: Mastercook XML fájl

en: MasterCook file
hu: Mastercook fájl

en: Mastercook import finished.
hu: Mastercook importálás befejezve.

en: MealMaster Export
hu: MealMaster export

en: MealMaster file
hu: MealMaster fájl

en: Meals, Entrees, and Sidedishes
hu: Ételek, élőételek és szendvicsek

en: Metakit (default, stored in a local file)
    SQLite (stored in a local file)
    MySQL (requires connection to a database)
hu: Metakit (alapértelmezett, helyi fájl)
    SQLite (helyi fájl)
    MySQL (adatbázishoz kapcsolódást igényel)

en: Missing nutritional information
    for %(missing)s of %(total)s ingredients.
hu: Hiányzó tápérték információ
    %(missing)s hozzávalóhoz a teljes %(total)s -ből.

en: Modifications
hu: Módosítások

en: Move ingredient _up
hu: Hozzávaló _felfelé mozgatása

en: Move ingredient do_wn
hu: Hozzávaló _lefelé mozgatása

en: Move selected ingredient down.
hu: Kijelölt hozzávaló lefelé mozgatása.

en: Move selected ingredient up.
hu: Kijelölt hozzávaló felfelé mozgatása.

en: Move selected ingredients down
hu: Kijelölt hozzávalók mozgatása le

en: Move selected ingredients up
hu: Kijelölt hozzávalók mozgatás fel

en: Move selected items back to the shopping list. You can also move items by dragging and dropping.
hu: A kiválasztott hozzávalókat rakd vissza a bevásárlólistába. Mozgatást meg tudod tenni fogd-és-vidd módszerrel is.

en: Move selected items from pantry list to shopping list
hu: A kiválasztott éléskamra-tétel felvétele a bevásárló listára

en: Move selected items from shopping list to "pantry" list. You can also move items by dragging and dropping.
hu: Mozgasd a kiválasztott elemeket a bevásárlólistáról a "spájz" listába. Mozgatást meg tudod tenni fogd-és-vidd módszerrel is.

en: Move selected items from shopping list to pantry list.
hu: A kiválasztott bevásárlólista-tétel áthelyezése az éléskamra listába

en: Move selected items from shopping list to pantry list. (You can also move items by dragging them.)
hu: A kiválasztott bevásárlólista-tétel áthelyezése az éléskamra listába (használható fogd és vidd módszerrel is)

en: Move selected items from your pantry list back to your shopping list (you can also move items by dragging them.)
hu: A kiválasztott éléskamra-tételt helyezd vissza a bevásárlólistára (használható fogd és vidd módszerrel is)

en: Move to _Shopping List
hu: Add a bevásárló listához

en: Multiply %s by:
hu: szorozva %s -val:

en: Name of group:
hu: Csoport neve:

en: Name of the database in which Gourmet should store its information. Gourmet will try to create this database if it does not already exist.
hu: Adatbázis neve, amelyben a Gourmet tárolhatja az információkat. Ha nem létezik, a Gourmet megpróbálja létrehozni.

en: Need density information.
hu: Sűrűség szükséges.

en: Never buy this item. When called for in a recipe, it will show up in a "pantry" section of the list as a reminder that you need it, but it won't be included when you save or print the list unless you tell me you need to buy it.
hu: Soha ne vedd meg ezt a cikket. A recepteknél a lista "éléskamra" fejezetében fog megjelenni, hogy tudd, hogy szükséged lesz rá - de a lista nyomtatásakor vagy mentésekor nem fog megjelenni (csak ha megjelölöd, hogy venned kell).

en: New Category
hu: Új kategória

en: New Recipe
hu: új recept

en: Niacin
hu: B3 Vitamin

en: No file selected
hu: Nincs kiválasztott fájl

en: No file was selected, so the action has been cancelled
hu: Nincs kiválasztott fájl, a műveletet megszakítottam

en: No recipes selected. Do you want to clear the entire list?
hu: Nincs kiválasztva recept. Törli az egész listát?

en: None
hu: Semmi

en: Not Converted: %(amt)s %(unit)s
hu: Átváltás nem sikerült: %(amt)s %(unit)s

en: Not a number.
hu: Ez nem szám!

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Number of servings of %s to shop for
hu: Adagok száma a %s-nek amit venni kell

en: Nutritional Info
hu: Tápérték információ

en: Nutritional Information for Shopping List
hu: Tápérték információ a bevásárlási listához

en: Nutritonal database import complete!
hu: Tápérték adatbázis importálás kész!

en: Nuts & Seeds
hu: Csipegetnivalók

en: Open a timer
hu: Időzítő indítása

en: Optional
hu: Opcionális

en: Page _Layout
hu: A_laprajz

en: Page _Size
hu: Oldal _méret

en: Pantothenic Acid
hu: B5 Vitamin

en: Parsing nutritional data...
hu: Tápérték adatok feldolgozása...

en: Parsing weight data...
hu: Súly adatok feldolgozása...

en: Password for your username on the database.
hu: Az adatbázis felhasználónévhez tartozó jelszó

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste ingredient list from the clipboard.
hu: Hozzávalók lista másolása a vágólapról.

en: Paste list of ingredients from clipboard.
hu: Hozzávalók beillesztése a vágólapról.

en: Percent refuse
hu: emészthetetlen százalék

en: Percentage of recommended daily value based on %i calories per day. Click to edit number of calories per day.
hu: A napi adag százaléka %i kalória értékból számítva. Kattints ide, hogy a napi kalória értéket szerkeszthesd.

en: Permanently delete recipe?
hu: Véglegesen törli a receptet?

en: Permanently delete recipes?
hu: Véglegesen törli a recepteket?

en: Phosphorus
hu: Foszfor

en: Plain
hu: Sima

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Please enter the command you would like to use to print.
hu: Írja be a parancsot amit nyomtatáshoz szeretne használni.

en: Please enter your password for user %s of the MySQL database at host %s
hu: Adja meg a %s felhasználó MySQL adatbázis jelszavát a %s gépen.

en: Please give each of the ratings an equivalent on a scale of 1 to 5
hu: Kérem, adjon meg minden besoroláshoz egyenértékű skálát 1-5ig

en: Please specify which of the following optional ingredients you'd like to include on your shopping list.
hu: Adja meg, hogy az alábbi opciónális hozzávalók közül melyik kerüljön rá a bevásárlólistára.

en: Please wait until it is finished to delete recipes.
hu: Kérem várjon a recept törlés befejezéséig.

en: Please wait until it is finished to start your export.
hu: Kérem, várjon, amíg a jelenlegi művelet befejeződik, mielőtt elkezdődhet az export.

en: Please wait until it is finished to start your import.
hu: Kérem, várjon, amíg a jelenlegi művelet befejeződik, mielőtt elkezdődhet az import.

en: Pork
hu: Disznóhús

en: Portrait
hu: Arckép

en: Potassium
hu: Kálium

en: Poultry
hu: Baromfi

en: Pre_paration Time:
hu: Elő_készítés ideje:

en: Preparation Time
hu: Elkészítési idő

en: Print
hu: Nyomtat

en: Print %s recipe | Print %s recipes
hu[0]: %s recept nyomtatása
hu[1]: %s recept nyomtatása

en: Print Recipe %s
hu: Recept nyomtatása %s

en: Print Recipes
hu: Receptek nyomtatása

en: Print job cancelled
hu: Nyomtatás megszakítva.

en: Print job has been sent. If something goes wrong, you can open the PDF file and try printing again.
hu: Nyomtatási művelet rendben. Ha valami nem volna rendben kérem nyomtassa ki a PDF állományt.

en: Print job sent
hu: Nyomtatási művelet kiadva

en: Print recipe
hu: Recept nyomtatása

en: Print selected recipe
hu: A kijelölt recept kinyomtatása

en: Print selected recipes
hu: A kijelölt receptek kinyomtatása

en: Printing via %s
hu: Nyomtatás %s programmal.

en: Processing ingredients
hu: Hozzávalók feldolgozása

en: Processing ingredients.
hu: Hozzávalók feldolgozása.

en: Protein
hu: Fehérje

en: R.S. Born (improvements to Mealmaster export)
hu: R.S. Born (Mealmaster exportálás)

en: Rating
hu: Értékelés

en: Rating out of 5 Stars
hu: Arány 5-Csillagban

en: Re_apply changes
hu: Változtatások újr_aérvényesítése

en: Re_peat alarm until I turn it off
hu: I_smételd amíg meg nem állítalak

en: Re_turn to Shopping List
hu: Tedd vissza a bevásárló listára

en: Reading nutritional data: imported %s of %s entries.
hu: Tápérték adatok olvasása: %s betöltve a %s egységből.

en: Reading weight data for nutritional items: imported %s of %s entries
hu: Tápérték súly adatok olvasása:  %s betöltve a %s egységből.

en: Ready to print your recipe through the PDF file %s. Unfortunately, we have no print preview - shall we go ahead and print?
hu: Nyomtatás PDF állományba %s. Sajnos nincs nyomtatási kép, folytassuk?

en: Recipe
hu: Recept

en: Recipe Card
hu: Receptkártya

en: Recipe Card:
hu: Recept kártya:

en: Recipe Index
hu: Recept index

en: Recipe _Card
hu: Recept _kártya

en: Recipe _Index
hu: Recept _index

en: Recipe _List
hu: Recept _lista

en: Recipe calls for itself as an ingredient.
hu: A recept önmagára hivatkozik, mint hozzávaló.

en: Recipe cannot call itself as an ingredient!
hu: A recept nem hivatkozhat önmagára, mint hozzávalóra!

en: Recipe saved as HTML file %(file)s
hu: Recept elmentve HTML %(file)s fájlként.

en: Recipe saved as MealMaster file %(file)s
hu: Recept elmentve MealMaster %(file)s fájlba.

en: Recipe saved as PDF %(file)s
hu: Recept elemntve %(file)s PDF állományba.

en: Recipe saved as Plain Text file %(file)s
hu: Recept elmentve szöveges fájlba ide: %(file)s.

en: Recipe saved as Rich Text file %(file)s
hu: Recept elmentve Rich Text %(file)s fájlba.

en: Recipe saved in Gourmet XML file %(file)s.
hu: Recept elmentve Gourmet XML fájlba ide: %(file)s

en: Recipes
hu: Receptek

en: Redo
hu: Viszavonás visszavonása

en: Remove Recipes
hu: Receptek eltávolítása

en: Remove recipes
hu: Receptek eltávolítása

en: Remove recipes from shopping list
hu: Recept eltávolítása a bevásárló listából

en: Remove the selected recipes from your shopping list (or remove all items if no recipe is selected)
hu: A kiválasztott receptek eltávolítása a bevásárló listából (vagy az összes eltávolítása, ha nincs kiválasztva recept)

en: Remove this item from the shopping list. It will show up in the "pantry" list as a reminder that you need it, but it won't be included when you save or print your shopping list.
hu: Tétel törlése a bevásárlólistáról. Az "éléskamra" listában fog megjelenni, mint amire szükség van, de a bevásárlólista nyomtatásakor vagy mentésekor nem látszik.

en: Retrieved from %(url)s.
hu: Betöltés %(url)s -ről.

en: Retrieving %s
hu: Betöltés %s

en: Retrieving file
hu: Betöltjük az állományt

en: Return Item to Shopping List
hu: Tétel visszatétele a bevásárló listára

en: Return selected items to your shopping list
hu: Kiválasztott tétel visszatétele a bevásárló listára

en: Revert
hu: Visszavonás

en: Riboflavin
hu: B2 Vitamin

en: Richard Ferguson (improvements to Unit Converter interface)
hu: Richard Ferguson (mértékegység átváltó felület javítása)

en: Right Margin
hu: Jobb margó

en: Ringing Sound
hu: Csengőhang

en: Roland Duhaime (Windows porting assistance)
hu: Roland Duhaime (Windows implementációs segítség)

en: S_hopping Category:
hu: Vásár_lási kategória:

en: S_ound
hu: _Hang

en: S_ource:
hu: _Forrás

en: Saturated Fat
hu: Telített zsírtartalom

en: Sausages & Lunch Meats
hu: Felvágottak

en: Save
hu: Mentés

en: Save Shopping List As...
hu: Bevásárlólista mentése...

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Save edits to %s before closing?
hu: Változások mentése %s-be kilépés előtt?

en: Save recipe as...
hu: Recept mentése más néven...

en: Save the password for next time. This means the password will be stored insecurely in your configuration file.
hu: Jelszó mentése. Ebben az esetben a jelszó a konfigurációs állományban nem biztonságos módon kerül tárolásra.

en: Save your edits to %s
hu: Módosítások elmentése %s-be

en: Saved!
hu: Elmentve!

en: Search _Results
hu: Keresés er_edménye

en: Search as _you type
hu: Keresés gépelés közben

en: Search as you t_ype
hu: Keresés _gépelés közben

en: Search by
hu: Keresendő:

en: Search by other critera within the current search results.
hu: További keresés a találati listában

en: Search for recipes as you type
hu: Recept keresése gépelés közben

en: See _file with encoding
hu: _Fájl megtekintése a kódolással

en: See recipes
hu: Receptek megtekintése

en: Select File_type
hu: Válasszon Fájl_típust

en: Select Recipe
hu: Recept kijelölése

en: Select Recipe to include in Ingredient List
hu: Recept kiválasztása mint hozzávaló

en: Select encoding
hu: Válassz kódolást

en: Select optional ingredients.
hu: Válasszon az opcionális hozzávalókból.

en: Select recipe image
hu: Kérem válassza ki a recpt képét

en: Select recipe image.
hu: Kérem válassza ki a recpt képét!

en: Selenium
hu: Szelén

en: Servings
hu: Adag

en: Set _Timer:
hu: Időzí_tőt beállít:

en: Setting up interactive importer
hu: Interaktív importálás előkészítése

en: Setting up recipe index...
hu: Recept index beállítása...

en: Shopping Category
hu: Bevásárlási kategória

en: Shopping List
hu: Bevásárlólista

en: Shopping _List
hu: Bevásárló_lista.

en: Shopping list for %s
hu: Bevásárlólista %s ételhez

en: Show only food in _group:
hu: Csak megadott _csoportban mutasd:

en: Showing ingredients %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
hu: Hozzávalók mutatása %(bottom)s-tól %(top)s-ig a %(total)sból

en: Showing recipes %(bottom)s to %(top)s of %(total)s
hu: Receptek mutatása %(bottom)s -tól %(top)s -ig a %(total)s -ból.

en: Snacks
hu: Rágcsálnivalók

en: Sodium
hu: Nátrium

en: Soups & Sauces
hu: Levesek és szószok

en: Source
hu: Forrás

en: Source:
hu: Forrás:

en: Spices & Herbs
hu: Fűszerek és gyógynövények

en: Standardized name for ingredient (to be used in shopping lists).
hu: Hozzávaló bevett neve (ahogy a bevásárlólistán megjelenjen)

en: Start new recipe (use this if the file you're importing contains more than one recipe)
hu: Új recept (Használd ezt, ha az importálandó fájlban több recept is van)

en: Starting gourmet...
hu: Gourmet indítása...

en: Stop _timer
hu: Stopper állj

en: Stop deletion
hu: Törlés leállítása

en: Stop export
hu: Export leállítása

en: Stop import
hu: Importálás leállítása

en: Stop timer?
hu: Megállítsam a stoppert?

en: Sugars
hu: Cukor

en: Sweets
hu: Édességek

en: Text Export
hu: Szöveges export

en: The recipe %s (ID %s) is not in our database.
hu: A %s (ID %s) recept nincs az adatbázisban.

en: The recipes will be deleted once the other process is finished.
hu: A receptek törlődnek amint befejeződött az előző művelet.

en: There are no unsaved changes.
hu: Nincs mentetlen módosítás.

en: There was an error during %s.
hu: Hiba lépett fel %s közben.

en: There was an error during export.
hu: Hiba lépett fel az exportálás során.

en: There was an error launching the url: %s
hu: Hiba lépett fel az URL megnyitása közben: %s

en: This action will not be undoable. Are you that for all %s selected rows, you want to set the following values:
hu: Ez a művelet nem lesz visszavonható! Biztosan az összes %s kijelölt sort be akarod állítani a következő értékre:

en: This will affect all recipes. If you want to forget the settings for an individual recipe, you can do so from the <b>Tools</b> menu of an individual recipe card.
hu: Ez a művelet minden receptet érint. Ha egyesével szeretné beállítani, akkor használja a receptkártya <b>Eszközök</b> menüpontját.

en: Tidying up XML
hu: XML rendezése

en: Time must be expressed in hours, minutes, seconds, etc.
hu: Az időnek muszáj órának, percnek, másodpercnek stb. lennie!

en: Time must begin with a number or fraction followed by a unit (minutes, hours, etc.).
hu: Az időnek a számot vagy a törtet követően kell lennie egy egysének is (perc, óra ...)

en: Timer
hu: Időzítő

en: Timer will continue to go off until you close this dialog or reset the timer.
hu: A stopper addig számlál míg meg nem állítja vagy nullázza.

en: Title
hu: Cím

en: To apply nutritional information, Gourmet needs a valid amount and unit.
hu: Tápérték információk kiszámításához Gourmet-nek szüksége van érvényes mértékegységekre és számadatokra.

en: Top Margin
hu: Felső margó

en: Total Carbohydrate
hu: Teljes szénhidrát

en: Total Fat
hu: Teljes zsírtartalom

en: Type your ingredient here. Numeric amounts and standard units will automatically be recognized. Anything typed after a semicolon will not be included in the ingredient key (i.e. will not be used for shopping lists and nutritional information). For more detailed entry, expand the "Details" section below.
hu: Hozzávalókat ide írd. Mennyiségeket és mértékegységeket automatikusan felismeri a program. Pontosvessző után írtak megjegyzésként fognak szerepelni pl. nem adjuk hozzá bevásárló litához. Részletes listát lásd alább.

en: USDA Database Equivalent
hu: USDA adatbázis egyenérték

en: Unable to convert from %(old_unit)s to %(new_unit)s
hu: Nem lehet átváltani a %(old_unit)s egységet %(new_unit)s egységre

en: Unable to find command "%s".
hu: A "%s" parancs nem található.

en: Unable to find recipe %s in database.
hu: Nem találtam ilyen %s receptet az adatbázisban.

en: Unable to import
hu: Nem tudom importálni

en: Unable to launch mail reader.
hu: A levelezőt nem sikerült elindítani.

en: Unable to open URL
hu: Az URL nem nyitható meg

en: Unable to open file.
hu: A fájl nem nyitható meg.

en: Unable to open website.
hu: A weboldal nem nyitható meg.

en: Unable to recognize %s as a time.
hu: Nem tudom értelmezni %s -t mint idő.

en: Unable to retrieve URL
hu: Az URL nem jeleníthető meg

en: Unable to save %s
hu: Nem menthető  %s

en: Unable to unzip
hu: Nem lehet kicsomagolni

en: Undeleted recipes
hu: Helyreállított receptek

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Unformatted text
hu: Nem megformázott szöveg

en: Unit
hu: Mértékegység

en: Unit Converter
hu: Mértékegység át_váltó

en: Unit:
hu: Egység:

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Untitled
hu: Cím nélkül

en: Unzipping zip archive
hu: Kitömörítés

en: Use fractions when possible for display
hu: Törtek használata ha lehetséges

en: Use regular expressions
hu: Reguláris kifejezések használata

en: Value
hu: Érték

en: Vegetables
hu: Zöldségek

en: View Re_cipe
hu: Recept _megjelenítése

en: View Recipe Card
hu: Recept megtekintése

en: View Recipe _Card
hu: Recept _kártya megjelenítése

en: View _Recipe Card
hu: Recept _kártya megtekintése

en: View recipe card for current recipe
hu: Recept kártya megtekintése.

en: View selected recipe
hu: A kiválasztott recept megtekintése

en: Vitamin A
hu: A vitamin

en: Vitamin A (microgram Retinal Activity Equivalents
hu: Vitamin A (microgram Retinal egyenérték

en: Vitamins and minerals
hu: Ásványi anyag és vitaminok

en: Warning Sound
hu: Figyelmeztető hang

en: Water
hu: Víz

en: When multiplying recipe, automatically change units to keep amounts as useable as possible.
hu: Recept többszörözésekor automatikusan változtassa a mértékegységet, hogy a mennyiségek kezelhetőek maradjanak.

en: You forgot an item. Assuming you meant "%s" as an item and not a unit.
hu: Elfeledkezett egy elemről.Feltételezem, hogy a "%s" tételnek gondolta és nem mértékegységnek.

en: You have changed the unit for %(item)s from %(old)s to %(new)s. Would you like the amount converted or not?
hu: A %(item)s egységét megváltoztatta %(old)s egységről %(new)s egységre. A mennyiséget(mérőszámot) is meg akarja változtatni?

en: You have not chosen to include the recipe in the body of the message or as an attachment.
hu: A levél törzsében vagy csatolásban nincs kiválasztott recept.

en: You have unsaved changes to %s. Are you sure you want to delete?
hu: Vannak nem mentett változásaid a %s-ban. Biztosan törölni szeretnéd?

en: You have unsaved changes.
hu: Vannak mentetlen módosításai.

en: You haven't selected any recipes!
hu: Nem választott ki receptet!

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the item "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
hu: Ezt a műveletet nem lehet visszavonni! Ha már voltak "%s" tételek, akkor nem fogod tudni megkülönböztetni az újjonan hozzáadottaktól!

en: You won't be able to undo this action. If there are already ingredients with the key "%s", you won't be able to distinguish between those items and the items you are changing now.
hu: Ezt a műveletet nem lehet visszavonni! Ha már voltak "%s" hozzávalók, akkor nem fogod tudni megkülönböztetni az újjonan hozzáadottaktól!

en: You've requested to close a window with an active timer. You can stop the timer, or you can just close the window. If you close the window, it will reappear when your timer goes off.
hu: Egy olyan ablak került bezárásra amihez stoppert csatoltál korábban. Megállíthatod a stoppert, vagy az ablak újra elő fog bukkanni mikor az időzítés lejárt.

en: Your export will start once the other process is finished.
hu: Az exportálás azonnal elindul, amint a másik művelet befejeződött.

en: Your import will start once the other process is finished.
hu: Az importálás a többi művelet befejezés után kezdődik el.

en: Your username on the database.
hu: Az adatbázis felhasználóneve

en: Zinc
hu: Cink

en: _About
hu: Névjegy

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: _Add Image
hu: _Kép hozzáadása

en: _Add Items to Shopping List
hu: Tételek hozzá_adása a bevásárlólistához

en: _Add New Items to Shopping List
hu: _Új Elemek hozzáadása a bevásárlólistához

en: _Add ingredient
hu: _Belevaló hozzáadása

en: _Advanced Search
hu: _Bővített Keresés

en: _Allow units to change when multiplying
hu: Adagtöbbszörözéskor a mértékegység megváltozhat

en: _Always add optional ingredients
hu: _Mindig ajda hozzá az opcionális hozzávalókat

en: _Always use these settings
hu: _Mindig ezeket a beállításokat használja

en: _Amount:
hu: _Mennyiség

en: _Amount:
hu: _Mennyiség:

en: _Bold
hu: _Félkövér

en: _Browse
hu: _Tallóz

en: _Category:
hu: _Kategória:

en: _Change ingredient
hu: Hozzávaló _módosítása

en: _Change unit
hu: Mértékgység _módosítása

en: _Clear remembered optional ingredients
hu: _Megjegyzett opcionális hozzávalók törlése.

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Current
hu: _Aktuális

en: _Database System
hu: _Adatbázis

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Delete Recipe
hu: Recept _törlése

en: _Delete ingredient
hu: Hozzávaló _törlése

en: _Delete this Recipe
hu: Recept _törlése

en: _Density:
hu: _Sűrűség

en: _Details
hu: _Részletek

en: _E-Mail recipe
hu: Recept küldése _e-mailben

en: _E-mail recipe
hu: Recept postázása

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Empty trash
hu: _Szemeteskosár kiürítése

en: _Export selected recipes
hu: _Kijelölt receptek exportálása

en: _File
hu: _Fájl

en: _Font Size
hu: _Betűméret

en: _Forget remembered optional ingredients
hu: _Opcionális hozzávalók mellőzése

en: _Help
hu: Súgó

en: _Host:
hu: _Szerver:

en: _Import File
hu: Fájl _importálása

en: _Import Ingredients
hu: Hozzávalók _importálása

en: _Import ingredient list
hu: Hozzávaló lista _importálása

en: _Ingredient Key Editor
hu: _Hozzávalók szerkesztője

en: _Ingredient:
hu: _Hozzávaló:

en: _Italic
hu: _Dőlt

en: _Item:
hu: _Cikk:

en: _Just in recipe %s
hu: Csak %s  r_eceptben.

en: _Keep timing
hu: _Folytasd a számlálást

en: _Key:
hu: _Kulcs:

en: _Label
hu: _cimke

en: _Never add optional ingredients
hu: _Soha ne adja hozzá az opcionális hozzávalókat

en: _New Recipe
hu: Ú_j recept

en: _Note
hu: Megjegyzés

en: _Optional
hu: Feltételes

en: _Orientation
hu: _Orientáció

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Pause
hu: _Szünet

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: _Print recipe
hu: Recept _nyomtatása

en: _Range
hu: _Tartomány

en: _Rating:
hu: Osztályzat:

en: _Raw recipe:
hu: _Formázatlan recept:

en: _Recipe
hu: _Recept

en: _Recipes
hu: _Receptek

en: _Recipes per page:
hu: _Receptek oldalanként:

en: _Redo
hu: Új_ra

en: _Remember user selections by default
hu: _Emlékezzen a felhasználó által kiválasztott értékekre

en: _Remove Image
hu: Kép _törlése

en: _Remove from Shopping List
hu: Tö_rlés a bevásárló listáról

en: _Remove from shopping list (move to pantry)
hu: _Eltávolítás a bevásárlólisáról (spájzba mozgatás)

en: _Reset
hu: Visszaállítás

en: _Result:
hu: _Eredmény:

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Save Password
hu: Jelszó _mentése

en: _Save new unit
hu: Új mértékegység _mentése

en: _Search USDA Ingredient Database:
hu: _Keresés az USDA hozzávaló adatbázisban:

en: _Search for
hu: Keresés

en: _Search for:
hu: _Keresés itt:

en: _Servings:
hu: Tálalá_s:

en: _Settings
hu: Beállítások

en: _Shopping List
hu: _Bevásárlólista

en: _Show deleted recipes
hu: Törölt receptek megjelenítése

en: _Start
hu: Indítás

en: _Stop
hu: _Állj

en: _Timer
hu: Időzí_tő

en: _Title:
hu: _Cím:

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Undelete
hu: _Visszaállítás

en: _Underline
hu: _Aláhúzás

en: _Undo
hu: _Visszavon

en: _Unit Converter
hu: Mértékegység kon_verter

en: _Unit:
hu: _Mértékegység:

en: _Use fractions
hu: _Használj törteket

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

en: _View
hu: _Nézet

en: _in
hu: forrás:

en: and
hu: és

en: black pepper, ground
hu: fekete bors

en: category
hu: kategória

en: cuisine
hu: konyha

en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: nap

en: excellent
hu: tökéletes

en: fair
hu: közepes

en: flour, all purpose
hu: list, minden célra

en: g Monounsaturated Fatty Acids
hu: g monotelítetlen zsírsav

en: g Polyunsaturated Fatty Acids
hu: g politelítetlen zsírsav

en: g Saturated Fatty Acid
hu: g telített zsírsav

en: g ash
hu: g hamu

en: g carbohydrates
hu: g carbohidrát

en: g fiber
hu: g rost

en: g sugar
hu: g cukor

en: good
hu: jó

en: great
hu: nagyszerű

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: hrs.
hu: óra

en: ice
hu: jég

en: ingredient
hu: hozzávaló

en: instructions
hu: elkészítés

en: item
hu: tétel

en: ixat <ixat.deviantart.com> (logo and splash screen)
hu: ixat <ixat.deviantart.com> (logo és egyebek)

en: key
hu: kulcs

en: mg Cholesterol
hu: mg Koleszterin

en: mg calcium
hu: mg kálcium

en: mg copper
hu: mg réz

en: mg iron
hu: mk vas

en: mg magnesium
hu: mg magnézium

en: mg manganese
hu: mg mangán

en: mg niacin
hu: mg B3 Vitamin

en: mg pantothenic acid
hu: mg vitamin B5

en: mg phosphorus
hu: mg foszfor

en: mg potassium
hu: mg kálium

en: mg riboflavin
hu: mg B2 Vitamin

en: mg sodium
hu: mg nátrium

en: mg thiamin
hu: mg B1 Vitamin

en: mg zinc
hu: mg cink

en: microgram Alpha-carotene
hu: microgram Alfa karotin

en: microgram Beta-carotene
hu: microgram Beta-karotin

en: microgram Folate Total
hu: mikrogram folsav összesen

en: microgram Folic acid
hu: mikrogram folsav

en: microgram Food Folate
hu: mikrogram étkezési folsav

en: microgram Lycopene
hu: microgram Lycopin

en: microgram dietary folate equivalents
hu: microgram folsav egyenérték

en: microgram selenium
hu: microgram szelén

en: min
hu: perc

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: month | months
hu[0]: hónap
hu[1]: hónapok

en: multiply by
hu: szorzó

en: notes
hu: jegyzetek

en: oil, olive
hu: olívaolaj

en: oil, vegetable
hu: olaj

en: okay
hu: Rendben

en: old_amt
hu: Régi_egység

en: old_unit
hu: régi_egység

en: optional
hu: opcionális

en: or
hu: vagy

en: poor
hu: szegényes

en: rating
hu: osztályozás

en: recipe
hu: recept

en: recipes
hu: receptek

en: salt
hu: só

en: second | seconds
hu[0]: másodperc
hu[1]: másodpercek

en: servings
hu: tálalás

en: source
hu: forrás

en: stars
hu: csillagok

en: sugar
hu: cukor

en: title
hu: cím

en: to
hu: ig

en: unit
hu: mértékegység

en: water
hu: víz

en: webpage
hu: weboldal

en: week | weeks
hu[0]: hét
hu[1]: hetek

en: year | years
hu[0]: év
hu[1]: évek
